środa, 22 maja 2013

Spotkanie Partnerów DENIPRO 2013


DENIPRO Sales Partner Conference 2013 to już trzecia edycja wydarzenia, całkowicie dedykowana innowacyjnej technologii transportowania produktów marki DeniPro. Tegoroczne spotkanie odbyło się tradycyjnie w siedzibie firmy DeniPro, Szwajcarskim mieście Winefelden. 


 5 minut do rozpoczęcia spotkania... prawie pusta salaPunktualnie, jak w szwajcarskim zegarku...wszyscy uczestnicy stawili się o godzinie 14:00 
  


... i rozpoczeliśmy workshop


Uczestnicy spotkania przybyli z takich krajów jak Austria, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Belgia, Holandia, Norwegia, Indie, Polska z dużym zaangażowaniem prezentowali już dokonane projekty optymalizacyjne ale również te nad którymi pracują obecnie. Oczywiście wszystkie prezentowane rozwiązania intralogistyczne bazowały na wykorzystaniu innowacyjnej technologii DeniPro.
Agenda spotkania: Sukces tego dwudniowego spotkania bazował nie tylko na profesjonalnej oprawie ale również na merytorycznym rozpatrywaniu wykonanych już projektów z udziałem transporterów DeniRoll, DeniMove, EasyChain oraz DeniConda. Należy podkreślic, iż wszyscy uczestnicy tegorocznego workshopu DeniPro wskazali jako kluczowe, przekazywanie wiedzy poprzez rozpatrywanie indywidualnego studium przypadku. Partnerzy opisywali bardzo ciekawe projekty zarówno dedykowanym branży spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej jak i z punktu widzenia LogiPost najważniejszej branży Dystrybucji oraz Magazynowania.  W tej dziedzinie, moim zdaniem najciekawszy projekt przedstawiła firma zlokalizowana w Wielkiej Brytani – Logistex. Ponieważ projekt jest na zaawansowanym etapie prezentowania wizualizacji rozwiązania Zleceniodawcy, w chwili obecnej nie mogę udzielić szczegółowych informacji natomiast ogólnie można opisać założenia projektu następująco: Idea zakłada wykorzystanie 2 transporterów spiralnych DeniConda (różnica poziomów w Centrum Dystrybucji), połączonych ze sobą transporterem DeniWay. Całość tworzy dużych rozmiarów pętle transportującą z naturalną wartością dodaną rozwiązania – buforem produktów. Kluczowym elementem funkcjonalności transportera jest moduł sortujący dla produktów o masie od 100g do 45000g i wymiarach min. 150x150x200mm , max: 500x300x600mm. I właśnie ten aspekt został uznany za bardzo ciekawy i był szeroko omawiany przez innych uczestników spotkania zainteresowanych tego typu rozwiązaniami.  Przedstawiona przez Logistex koncepcja jest adaptowalna dla dzisiejszych potrzeb firm kurierskich, dystrybucyjnych oraz produkcyjno-magazynowych. Dzięki technologii DeniPro możemy bardzo efektywnie i oszczędnie transportować produkty z jednoczesnym sortowaniem ich na wiele kierunków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tego typu projektach – koncepcjach i rozwiązaniach, napisz do nas maila. 

Poniżej, zestawiona w zdjęciach relacja z wizyty w fabryce DeniPro 
Firma DENIPRO projektuje i produkuje elementy przenośników oraz kompletne systemy transportujące, bazujące na kilku opracowanych i opatentowanych modelach. Wraz z Ferag AG i WRH Marketing AG, Denipro stanowi część potężnej sieci firm - Walter Reist Holding AG.
Od 2008 roku Denipro implementuje swoje rozwiązania również dla odbiorców z branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej, spożywczej, dystrybucyjnej i magazynowej. Dzięki zastosowaniu rozwiązań Denipro możemy optymalizować istniejące jak i dopiero projektowane linie produkcyjne, magazynowe czy sortujące. Dzięki nowym technologiom DeniPro zdecydowanie porawisz wydajność swojej produkcji (znacznie wieksze możliwości projektowania linii operacyjnych poprzez wykorzystanie ‘powrotnej taśmy’ transportowej) oraz maksymalnie ograniczysz  zużycie energii elektrycznej na wyprodukowanie tych samych produktów. Ostatnio opracowane modele transporterów deniroll ®, denirug ®, deniconda ®, denimove ® i deniway ® dostarczają bardzo szeroki wybór odpowiedniego rozwiązania transportującego dla Państwa potrzeb. Nowy produkt EasyChain ® dostarcza nowych możliwości dla Zleceniodawców poszukujących rozwiązań uniwersalnych, tanich w utrzymaniu i odpornych na zużycie.

Po konferencji DeniPro 2013
Uczestnictwo LogiPost w kwietniowym spotkaniu partnerów DeniPro zostało również wyróżnione. Otrzymaliśmy podziękowania:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz